Toshiba Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 255 11 20

(0212) 706 70 84 | (0212) 706 70 85
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünToshiba Laptop ServisLaptop bilgisayarlar son zamanlarda en sık kullanılan bilgisayar türleridir. Bu bilgisayarlar taşınabilir oldukları için çalışma sistemini bilgisayar üzerine kuran kişiler için çokça tercih edilmektedir. Toshiba Laptop Servis hizmeti veren bir firma olarak bu bilgisayarların taşıma esnasında yere düşürülerek arızalarının kullanıcı kaynaklı geliştiğini söyleyebiliriz. Çok sık arızalanmayan bu cihazlar düşme sonrasında bir çok iç parçasından arızalanabileceği gibi ekran kırıkları şarj girişi kırıklıkları ve kasa kırıkları ile de karşı karşıya kalabilir.

Toshiba Laptop Servis

Notebook ve laptop bilgisayarlarda kırık parçalar her zaman birebir aynı marka ve model ile değişim yapılarak iyileştirilebilir. Toshiba Laptop Servis olarak tarafımızca parça değişimi ve satışı yapılmaktadır. notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda arıza gözlemlendiği vakit mutlaka bu cihazlar bilgisayar arıza giderme hususunda uzmanlık yapmış olan kişilere emanet ederek tamir edilmesi talep edilmelidir. Bunun nedeni bilinçsiz bir şekilde yapılan bilgisayar tamirlerinin çok daha büyük oranda başka parçalara zarar verebileceği ve yüksek maliyetli arızalara neden olacağının bilinmesidir.

Toshiba Notebook Servisleri

Toshiba Laptop Servis hizmetlerimiz arasında notebook yedek parça satışı ve laptop yedek parça satışımız da bulunmaktadır. Cihazların arıza çıkartması sonrasında genellikle arızları parça değişimi yapılarak iyileştirilebilir. Notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de anakart arızalarıdır. Sık görülen anakart arızalarının parça tamiri ile yapılabilecek gibi ise parça tamiri ile yapılması mümkün hale getirilir.

Fakat çoğunlukla anakart birebir aynı marka ve model ile değişim yapılarak tamir edilebilir. Notebook bilgisayarlarda ve laptop bilgisayarlarda sıvı teması ile oluşan arızalar da bir çok çeşitte görülmektedir. öncelikli olarak sıvı teması arızaları cihaz klavyelerinde görülmektedir. cihaz klavyesi içerisine sıvı gitti ise mutlaka cihaz ters çevrilerek hızlı bir şeklide cihazın içerisine sıvı akmadan cihaz temizlenmelidir. Hızlı bir şeklide sıvı teması oluşan cihazlar bilgisayar tamir ve bakım servisine götürülmeli ve sıvının bilgisayar içinde bulunan bilgisayar parçalarına zarar verip vermediği gözlemlenmelidir. Notebook ve laptop bilgisayarlarda tamir sistemi her zaman cihazın arıza tespiti yapıldıktan sonra gerçekleştirilmelidir. Gelişigüzel açılan bilgisayar kapakları daha sonradan arızanın farklı kollarında olduğu görülünce arızayı genişletebilir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Selim

Mrb satalite r650-161 model laptopum var SSD kart takmak istiyorum ama hangi modelin uyumlu olduğunu bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz.. tşkler..

1
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Toshiba WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..