Toshiba Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 255 11 20

(0212) 706 70 84 | (0212) 706 70 85
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

Toshiba Servis hayatımızda önemli bir yere sahip olan bilgisayarların, laptop modellerinde oluşan onarım ihtiyacına profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Günümüzde artık araştırma yaparken yazı ve posta işlemlerimizde, bankacılık işlemlerimizde hep bilgisayarlardan halleder hale geldik. Tabi ki bize bu işlerde yardımcı olan en yakın arkadaşımız olan bilgisayarlar ara sıra bazı sıkıntılar, arızalar verebiliyor. Tabi ki bu arızalar biz ne kadar bilgisayarı iyi kullanamaya çalışsak da sonuçta elektronik bir cihaz olduğundan dolayı bir takım arızalar vermesi gayet normaldir. Önemli olan bu arızalara karşı bizim neler yaptığımız. Bu arızalara nasıl çözüm ürettiğimizdir.

Toshiba Teknik Servisleri

Bilgisayarların tamirini ancak bu işten anlayan insanlar yapabilir. Çünkü tamir konusunda kendilerini geliştirmiş ve sorunu usulünce giderebilecek bir deneyim kazanmışlardır. Bundan dolayı milyarlar harcayarak aldığımız bilgisayarları emin ellere emanet etmeliyiz. Arızalana bilgisayarı Toshiba Notebook Servis götürüp teslim ettiğinizde sizden adınızı, soyadınız ve telefon bilgilerini alır. Cihazınızdaki sorunun ne olduğunu çözdükten sonra çıkabilecek masraf hakkında sizlere bilgi verir ve yapacağı işlemi kısaca anlatır eğer sizde onay verdiyseniz cihazınızın tamirini gerçekleştirir. Siz cihazı teslim almaya gittiğinizde hem parça değişimi yaptıysa yeni takılan parçanın garanti belgelerini hem de arızalı parçayı size geri iade eder ve sizin de gözünün önünde arızanın giderildiğini teyit eder ve cihazınızı teslim eder. Bu şekilde hem siz sorunsuzca bilgisayarına geri kavuşmuş olursunuz hem de bütün tamir işlemleriniz hiçbir sıkıntı çıkmadan usulünce arızalarınız giderilmiş olur.

Servis Dışı Müdahale Sonrası

Peki, siz bu yolu izlemeseniz neler olur birde ona bakalım. Bir gün evde otururken bilgisayarınızda aniden bir arıza meydana geldi. Tam çok önemli bir işiniz vardı. Sizde kendi kendinize dediniz ki ben bu arızayı çözerim şimdi teknik servisi ararsam boş yere masraf çıkar. Bilgisayarın içini açtınız parçaları çıkardınız, söktünüz taktınız derken bir baktınız ki masanın üzeri bilgisayar parçalarıyla dolmuş ve bunu geri nasıl toplayacağınızı bilmiyorsunuz arızayı da gideremediniz.

Böyle bir durumda biraz daha inat edip teknik servise başvurmazsınız ve bizim komşunun oğlu bilgisayar okuyordu dur ben onu çağırıyım dersiniz. Çocuk gelir abi ben daha o kadar iyi bilgisayardan anlamıyorum daha hala o bölümde okuyorum şimdi nasıl yaparım hadi bir şey olursa der genellikle ve sizde bir şey olmaz hem boş yere mi okuyorsun sen o bölümü?  Annen baban boşa mı gönderiyor okula seni dersiniz. Çocukta bir çare başlar bilgisayarla uğraşmaya. Aradan 1 saat, 2 saat derken bir bakmışsınız ki işler iyice karıştı. Sonra iş başa düşer alırsınız bin bir parçaya ayrılmış bilgisayarı ve doğru Toshiba notebook tamir merkezine götürürsünüz. Oradaki uzman kişiler bakarlar incelerler ve muhtemelen size derler ki; Aslında bu bilgisayarda ki problem yarım saatte çözülebilecek bir arızaymış ama siz müdahale ettiğiniz için iki üç gün sürebilir ve çok masraf çıkarabilir der. Sizde mecburen başka çareniz olmadığından tamiri kabul eder oradan ayrılırsınız.

Yukarıda anlatmış olduğum iki Toshiba notebook tamiri hikayesine bakacak olursak pekte fazla üzerine konuşulacak bir şey yok aslında durum apaçık ortada. Sizde ikinci hikâyedeki gibi hem uğraşıp kendinizi yorarak hem de daha çok ücret ödeyerek mi arızanın giderilmesini istersiniz yoksa birinci hikâyedeki gibi bilgisayarınızı uzaman kişiler tarafından incelenerek daha masrafla bu işten kurtulmak mı? Tabi ki karar size ait. Ama unutmayın nasıl ev için alışveriş yaparken markete gidiyorsak, fatura ödemek için postanelere gidiyorsak elektronik cihazlarımızdaki arızalar içinde teknik servislerden yardım almalıyız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy, ortalama: 3,00 üzerinden 5)
Loading...
Toshiba WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..