Toshiba Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 255 11 20

(0212) 706 70 84 | (0212) 706 70 85
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

 Toshiba Servisi en kolay bilgisayar kullanımı, laptop bilgisayarlarda yapıldığından bu bilgisayar tiplerinin kullanımında oluşan proplemleri gidermektedir. Zahmetsiz olarak çantada taşımanın da mümkün olduğu notebook ve laptoplar kullanıcıları tarafından temiz kullanıldıklarında uzun süre kullanılabilmektedirler. Toshiba teknik servis olarak Toshiba markalı notebook ve laptopların diğer markalara göre çok daha kaliteli ve uzun süre kullanmaya uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Toshiba Notebook Servisleri

Uzun süre kullanmaya uygun ve kalite içerikli olsalar da kullanıcı hatalarından dolayı hızlı bozulabilecekleri bilgisini de vermeyi ihmal etmeyelim. toshiba notebook servisleri olarak notebook ve laptoplarda sıklıkla görülen arızaların başında anakart arızaları gelmektedir. Bakımı düzenli olarak yapılmayan bu bilgisayarlarda anakart arızaları hem sık görülür hem de diğer arızalara göre bu arıza çeşidi daha uzun süreli ve daha zor tamir edilebilmektedir. Karışık bir yapısı olan notebook ve laptoplar mutlaka altı ayda bir olmak üzere bakımdan geçirilmesi gereklidir. bakımı düzenli olarak yapılan notebook ve laptoplar bakımsız olan cihazlar kadar arıza vermemektedir.

Toshiba notebook servis bünyesinde anakart tamirleri sonrasında başvurulan bir başka arıza çeşidi de bilgisayarların klavye bölümüne çay, kahve, su gibi sıvıların dökülmesidir. Bu arızanın tamiri de uzun süreli ve maliyetli olabilir. Zira notebook ve laptopun üzerine dökülen su veya çayın ne kadar cihaza arıza verdiği bu sıvının bilgisayar klavyesi üzerinde ne kadar durduğuna bağlıdır. toshiba laptop servis hizmeti verme özelliklerinden birisi tamir öncesi süre verme bu arıza çeşidinde 3 ila 5 gün kadar olarak tarafımızca müşterilerimize verilen süredir.

Toshiba Laptop Tamir Maliyeti Nedir?

Sadece bir marka veya bir cihaz türü için bile aslında fiyat vermek çok zordur. Tamir edilecek olan arızanın cihazın iç parçalarına arıza verip vermediği buna bağlı olarak cihazın tamiri esnasında bir parçanın gerekip gerekmediği fiyatı tanımlamak için önemlidir. toshiba teknik servisi olarak servisimizde yapmış olduğumuz ilk bakımlardan sonra fiyat belirlemesi yapmaktayız. Müşterilerimizin ödemeler hususunda mağdur olmaması için öncelikli olarak tüm notebook ve laptoplarda arızanın incelenerek karar verilmesini sağlamaktayız.

Toshiba Notebook Arızaları

Notebook’larda en sık görülen arızalar; anakart arızaları, kablosuz ağ (wireless) arızaları, şarj girişi ve adaptör arızaları, sıvı temasının oluşturmuş olduğu arızalar, optik okuyucu CD/DVD rom writter arızaları, sabit disk ve bellek arızaları, dış gövde, kapak ve menteşe kırıkları, klavye arızaları, lcd florasan arızaları, LCD invertör arızaları, ölü piksel hataları, ekran lekeleri ve ekran kırıkları olarak sayılabilir.

Bu arızalar içinde en sık görülen arızalardan birisi olan kapak ve menteşe kırıkları parça değişimi yapılarak toshiba laptop servisi olarak tarafımızca yapılmaktadır. toshiba servisleri bünyesinde en fazla tamire gelen notebooklar da ölü piksel hataları LCD ekranlarda karşılaştığımız bir sorundur. Bu arıza çeşidi ilk günde bile notebook ekranında görülebilir. Yine de ilerleyen kullanım süreçlerinde görülme riski çok daha fazladır. Ölü piksel arızası ekran üzerinde siyah ve beyaz bir noktanın bulunması ve bu noktanın kaybolmamasıdır. Bazı arka plan renklerinde kendisini göstermese de ekranda oluştuğunda bu arıza genellikle kalıcıdır.

Ekran arızaları içinde ölü piksel arızaları bilgisayarlara zarar vermeyen arızalardır. Fakat yine de ölü piksel görülen notebook ekranlarının bakımının yapılması ve bu ölü pikselin neden oluştuğunun bulunması gereklidir. Hiçbir bilgisayar firması ölü piksel bulunan bilgisayarları garanti kapsamına almamaktadır. Zira bilgisayar üreticileri için bu arıza çeşidi çok da fazla arızadan sayılmamaktadır. Bakımı düzenli olarak yapılan ve temiz kullanılan notebook ve laptoplarda bu arızanın görülme olasılığı düşüktür.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Toshiba WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..