Toshiba Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 255 11 20

(0212) 706 70 84 | (0212) 706 70 85
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünToshiba Teknik ServisDaha güvenli ve uzun süre bilgisayar kullanmak için mutlaka bilgisayarların tümünde aralıklı süreçlerde bakım yaptırmak şarttır. bakımı düzenli bir şekilde yapılan masaüstü bilgisayar, laptop bilgisayar ve notebook bilgisayarlar kullanım ömürleri dışında bile kullanılabilir. Cihazların bakımları düzenli yaptırılıp taşınabilir cihazlar yere düşürülmeden kullanıldığında ve cihazlara sıvı temas etmediğinde uzun süre bilgisayar kullanılması mümkündür. Toshiba Teknik Servis olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun bir süreden beri bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.

Toshiba Teknik Servis

Bakım ve onarım hizmetlerimizden faydalanabileceğiniz gibi yedek parça satışımız ve aksesuar satışımızdan da faydalanabilirsiniz. Toshiba Teknik Servis tarafından yapılan tüm bakım ve tamir çalışmaları sonrasında siz değerli müşterilerimiz için garanti süresi uygulamamız bulunmaktadır. notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de menteşe arızalarıdır. Menteşe arızalarının oluşmasındaki neden genellikle yere düşerek arızalanması olsa da cihazlarda menteşe arızaları bazen kasa arızaları nedeni ile de görülmektedir. Kasa arızaları ile birlikte değil de sadece menteşe arızası görüldüğünde cihazın menteşeleri değiştirilerek iyileştirilmeye gidilebilir.

Toshiba Onarım Servisi

Toshiba Teknik Servis olarak menteşe değişimi tarafımızca yapıldığında cihazlarda aynı model ve marka menteşeler kullanılmaktadır. Bazı bilgisayarlarda kasa arızaları da oluşabilir. Kasa arızalarının oluşmasındaki neden taşınabilir cihazların düşünülerek kasalarının kırılması veya contalarının gevşemesidir. Bu arıza çeşidi de aynı menteşelerde olduğu gibi birebir aynı model ve marka yedek parça kasa ile cihazın kasasının değişimi yapılarak iyileştirmeye gidilebilir. Anakart arızaları notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardır. Bu arızaların görülmesindeki oran oldukça yüksektir. Anakart arızaları çoğunlukla cihaz fanı cihazın içerisini tam olarak soğutamadığı zamanlarda görülebilir. Veya cihaz kullanıcı tarafından yere düşürüldüğünde de bu arıza çeşidi cihazlarda görülebilmektedir.

Anakart arızaları oluştuğunda bilgisayar içerisinden parça çıkartılarak birebir aynı marka ve model olan anakart ile değişim yapılır. Aksi takdirde anakart uyum sağlamasa bilgisayarın çalışma imkanı yoktur. Tamamen kendisini durduran bilgisayarlarda öncelikli olarak tamiri yapacak olan kişi anakart arızasının olup olmadığını anlaması gerekir. Anakart arızalarının gelişmemesi dahilinde cihazlarda açılmama sorunu olduğunda batarya arızaları ve adaptör arızaları araştırılabilir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Toshiba WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..