Toshiba Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 255 11 20

(0212) 706 70 84 | (0212) 706 70 85
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünToshiba Notebook Kasa ve Menteşe Tamiri ; Kasa ve menteşe tamiri dizüstü bilgisayarlarda bulunan menteşe bölümünün tahribatları sonucunda plastik aksamların hasar görmesi ile ortaya çıkmaktadır. Genellikle alt ya da üst kasa kırılmaları ile ortaya çıkan problemler kasa değişimi gerektirmektedir.  Toshiba notebook kasa ve menteşe tamiri için teknik servis büyük bir hassasiyet ile çalışmaktadır. Çünkü bu tamir işlemleri bilgisayarın hem iç görüntüsünü hem dış görüntüsünü etkilemektedir. Bu bakımdan bilgisayar üzerinde gerçekleşecek kasa ve menteşe tamiri fiziksel olarak da görüntüyü etkilemektedir. Kasa ve menteşe tamirinde yapılacak işlemler son derece hassas şekilde gerçekleşmek zorundadır. Arıza tespit çalışması ardından yapılan tamir işlemleri teknik servisin uzmanlığı ile  kısa sürede çözülmektedir.

Toshiba Notebook Kasa ve Menteşe Tamiri

Toshiba notebook servis merkezinden bilgisayarın hiçbir parçasına zarar gelmeyecek orijinal yedek parçalarla onarım yapılmaktadır. Bu işlemlere başlamak için bilgisayarın her parçası tek tek parçalarına ayrılmaktadır. Ardından bilgisayarın zarar gören kısmı orijinal yedek parça ile değiştirilmektedir. Ölçüsü alınan bölüm genelde plastik solüsyon yardımı ile tamamen kapatılmaktadır. Bu kapatılma işlemi kaynak ile yapılmaktadır. Bu işlemin ardından da kaynayan bölümün soğuması beklenmektedir. Kaynayan bölüm soğuduktan sonra ise yüzeyde bulunan pütürler düzeltilmektedir. Son olarak ise kasanın orijinal rengi ile boya yapılarak kapatma işlemi tamamlanmaktadır. Eğer bu bölümde iç kısımdan vida yüzükleri hasar gördüyse sadece iç kısımdan işlem yapılmaktadır. Bu durumda sış kısımdan hiçbir şekilde görünüm sağlanmamaktadır.

Toshiba Laptop Tamir

Bilgisayarların kasa kırılması genellikle düşme ya da çarpma gibi sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden başka bilgisayarların menteşe kısımları zamanla sertleşmektedir.  Bu durumda yine Toshiba kasa kırılmasına sebep olan etmenler arasında yer almaktadır. Toshiba notebook kasa ve menteşe tamiri büyük hasarlara sebebiyet vermeden giderilmelidir. Bu tarz sıkıntılar ilk arıza anında giderilmezse daha sonra büyük hasarlara yol açmaktadır. Toshiba kasa ve menteşe tamiri için değişen parçaların her biri orijinal parçalar ile değişmektedir. Bu bakımdan yapılan tamir işlemi ürünü eski performansına kavuşturmaktadır. Yapılan tamir işlemlerine ve değiştirilen parçalara belli sürelerle garanti verilmektedir. Bu garantilerin süresi parça ve işlemlere göre değişmektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leyla

Toshiba satellite L655-18T sol menteşe kısmı sıkıntılı kırık değil ama yerinden çıkmış sanırım sorun alt kasa da. Alt kasa değişim ücreti ne kadar acaba ve bataryası da değişecek

Mehmet Demir

Ekranin sag alt kosesinde dusme sonucu acilma oldu. Kac tl ye tamir olur

2
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Toshiba WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..